blog4

Czy doświadczasz bólu lub mrowienia w zębach, zwłaszcza podczas jedzenia słodyczy i gorących lub zimnych posiłków? Czy szczotkowanie i nitkowanie wywołuje grymas bólu na Twojej twarzy?

Możesz cierpieć na nadwrażliwość zębów – i nie jesteś w tym osamotniony: jeden na pięciu dorosłych cierpi z powodu nadwrażliwych zębów.

Ból spowodowany nadwrażliwością zębów zazwyczaj pojawia się i znika. Jeśli cierpisz z powodu permanentnego bólu, jest to oznaka poważniejszego problemu. Omów swoje objawy ze stomatologiem, aby określić przyczynę i odpowiednie leczenie Twojego schorzenia.

Co oznacza nadwrażliwość dla Twoich zębów?

Nadwrażliwość zębów może oznaczać silny ból i często wpływa na codzienne czynności, takie jak jedzenie, picie i szczotkowanie zębów.

W zdrowych zębach porowata tkanka nazywana zębiną jest chroniona przez Twoje dziąsła i przez twardą, zewnętrzną powłokę szkliwa. Jednakże zębina może zostać odsłonięta wskutek cofniętych dziąseł, pękniętych lub nadkruszonych zębów bądź też erozji. Mikroskopijne dziury w zębinie, zwane kanalikami zębowymi, łączą się z nerwem, powodując ból, gdy zostaną podrażnione przez niektóre pokarmy i napoje.

Na przykład:

  • Zbyt mocne szczotkowanie:
    Zbyt mocne szczotkowanie lub używanie szczoteczki z twardym włosiem może z czasem spowodować cofnięcie się dziąseł.
  • Kwaśne jedzenie:
    Regularne spożywanie kwaśnych pokarmów i napojów może spowodować erozję szkliwa, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia nadwrażliwości zębów.

Pomoc dla nadwrażliwej jamy ustnej

W celu zmniejszenia nadwrażliwości zębów i utraty szkliwa, Twój dentysta może zalecić używanie szczoteczki do zębów z miękkim włosiem lub pasty do zębów wrażliwych.

Źródło www.instytut.pl

2015 © Copyright - Witadent.pl Wykonawca: MarketingFanpage.pl